Menu

0216 462 48 62 info@auer-strahltechnik.com.tr

Auer Kumlama Maddeleri

Kumlama Maddeleri

KUMLAMA MADDELERIÜrün programımız dahilindeki tüm kumlama maddeleri, silikojenler, kanserojenler ve toksik bileşenlerden arındırılmıştır ve kumlama maddeleri için Tehlikeli Madde Yönetmeliği TRGA 503-'e uygundur.

metal kumlama maddesi

METALIK KUMLAMA MADDELERI

Metalik kumlama maddeleri, köşeli veya bilye şeklindeki temel formlarda mevcuttur. Bunlar en farklı materyallerden imal edilirler: ham demirden, sert dökümden, çelik dökümden, NE-metallerden vs. Bunlar çok çeşitli tane büyüklüklerinde kullanılır ve farklı sertlik derecelerine sahiptirler.

cam kumlama maddesi

CAM KÜRECIKLERI

Cam kumlama kürecikleri, yaklaşık % 71 silisyumdan meydana gelirler, ancak silisyumdioksit kimyasal olarak bağlıdır. Spesifik ağırlık 2,48'dir ve Mosh skalasına göre sertlik 5,5-6'dır.

Kumlama Zımparası

ZIMPARA

Kumlama zımparası % 81 ya da 95-99 alüminyumoksitten meydana gelir. SiO2 payı kimyasal olarak bağlıdır. Mosh skalasına göre sertlik yaklaşık 10'dur.

Plastik Kumlama

PASTİK

Plastik kumlama maddeleri polyamit 6'dan meydana gelirler. Kumlama maddeleri kübik şekilde veya silindirik şekilde teslim edilebilirler. Bunlar farklı tane büyüklüklerinde teslim edilirler.

DOĞAL ÇEKIRDEKLI GRANÜLAT

DOĞAL ÇEKIRDEKLI GRANÜLAT

Organik kumlama maddeleri, ceviz kabukları, zeytin çekirdekleri ve benzeri gibi doğal ürünlerden imal edilirler. Bunlar en farklı tane büyüklüklerinde teslim edilirler.